Zveme vás na komentované procházky do lesů i parků. Máme nové termíny na léto!

Publikováno
Zveme vás na komentované procházky do lesů i parků. Máme nové termíny na léto!

Zajímá vás, jak pečujeme o zeleň ve městě a co zde roste? Chcete vědět víc o významných objektech lázeňských lesů nebo o způsobu hospodaření? Pokud ano, připojte se k nám na komentované prohlídce po městských lesích a parcích.


Výlet po lesích bude zaměřen na poznání přírody i památek

Exkurze po lázeňských lesích jsou naplánovány na 20. července a 24. srpna. První z nich nás povede do lesů nad Vřídlem. Sraz bude v parku u Galerie umění (Schillerův pomník), poblíž autobusové zastávky Richmond v 10:30.

Pavel Reiser, dlouholetý zaměstnanec lázeňských lesů, nás povede od pomníku po hranicích Karlova hvozdu nad letní kino a poté přes Findlaterův altán k Ecce Homo. Navštívíme i Jelení skok, a pokud vše dobře dopadne, už po poledni můžeme být na Divadelním náměstí. Předpokládaný konec je ve 13 hodin.

Druhá trasa začíná 24. srpna v 10 hodin na autobusové zastávce U jezírka. Vyrazíme od Malého Versailles, kolem tůní pod Křižíkem, Russelovy vyhlídky a obory daňků až na Linhart. Zde končíme přibližně ve 13 hodin. Cestou uvidíme památník Kniha, Lesní pobožnost, Rybářskou baštu nebo dub Karla IV.

Na lesní exkurze se přihlašujte na e-mailu reiser@llpkv.cz.

Cena exkurzí je 100 Kč. Poplatek vybereme na místě v hotovosti.


Komentovaná procházka po lázeňských parcích ukáže podzimní parkové úpravy

Exkurze v lázeňských parcích se koná 7. září od 10 hodin. Začátek trasy je u Alžbětiných lázní ve Smetanových sadech, odkud projdeme až ke kamenné japonské zenové zahradě u Parkhotelu Richmond. Naše zahradnice, Monika Jarošová, nám cestou popíše, co pěstujeme v jednotlivých záhonech a nádobách, jaké druhy letniček, trvalek i keřů vysazujeme a jak v průběhu roku o zeleň pečujeme. Předpokládaný konec je ve 12 hodin.

Zájemci se mohou registrovat na e-mailu jarosova@llpkv.cz.

Cena exkurze je 100 Kč. Poplatek vybereme na místě v hotovosti.


© Lázeňské lesy a parky Karlovy Vary, příspěvková organizace. Zřizovatelem je statutární město Karlovy Vary.
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas.
Informace o zpracovávání osobních údajů (GDPR)