Lesní centrum
Svatý Linhart

Lanové centrum

90 překážek | 7 okruhů | od 3 let

Přírodní lanové centrum Svatý Linhart je skvělým cílem pro rodinné a školní výlety, teambuildingy, ale i pro party sportovních nadšenců, kteří si rádi vyzkouší své fyzické i psychické možnosti.

Více info

Stromové domky

5 - 12 m nad zemí

Nahlédněte do říše stromů a ocitněte se ve spojení s přírodou – lesem, stromy i zvířaty. Na stezce ve stromech se nacházejí dva dřevěné domky a jedna vyhlídková plošina, to vše instalované na stromy, které jsou navzájem propojeny pochozími chodníky.

Více info

Obora se živou lesní zvěří
a pozorovacími můstky

Volně přístupná | Vstup se psy na vodítku povolen | Okruh je cca na 2 hodiny chůze

Obora Svatý Linhart se rozkládá na ploše 40 hektarů. Kromě klasické pozorovatelny nabízí i ojedinělý pohled na zvířata a krajinu, a to shora. K tomu účelu slouží soustava můstků, která místy vyvede stezku až do šestimetrové výšky.

Více info

Stezka siluetami zvířat

Volně přístupná | Okruh je cca na 1 hodinu

Vychutnejte si procházku krásnou přírodou a objevte na Branaldově cestě siluety 25 lesních zvířat v životní velikosti. V infocentru je k dispozici průvodce se slepou mapou a seznamem všech zvířátek. K průvodci dostanete tužku, abyste si mohli své objevy hned zakreslit.

Více info

Dendrologická stezka

Volně přístupná | Okruh je cca na 30 minut

Naučná stezka s lesnicko-dendrologickým zaměřením vede od objektu informačního centra Svatý Linhart po Sovově stezce k lesovně Diana. Je zaměřena především na dětské návštěvníky lesa – zábavnou formou pomocí pracovních listů seznamuje děti s hlavními dřevinami, které se vyskytují v našich lesích.

Více info

Kavárna

Odpočiňte si v útulné kavárně v samém srdci karlovarských lázeňských lesů. Vychutnejte si šálek výběrové kávy a čerstvě upečeného domácího moučníku a při tom se pokochejte pohledem na okolní lesy a zvěř v oboře. Rádi vám poradíme, na jakou stezku se vydat, a v případě zájmu poskytneme i průvodce se slepou mapou.

Více info

Parkování Svatý Linhart

Zaparkovat můžete naproti lanového centra (22 míst), na určených zpevněných plochách podél cest, kromě křižovatek, výhyben, odboček (nutné ponechat průjezd pro hasiče, záchranáře a kamiony se dřevem).

Parkovacích míst v letní sezóně většinou není dostatek. Doporučujeme využít autobusovou dopravu a nebo cestu vlakem s následnou procházkou lesem.

Lanové centrum

otevírací doba se může dle počasí měnit

So - Ne
12:00 - 18:00
Školy a skupiny
Vstup v dopoledních hodinách po domluvě na telefonu 720 119 314 nebo e-mailu netopilik@llpkv.cz

Noční lanový park

Po - Ne
ZAVŘENO

Stánek Linhartka

So - Ne
12:00 - 18:00

Kavárna

Po - Pá
11:00 – 18:00
So - Ne
10:00 – 18:00

V případě dotazů nás prosím kontaktujte

Adéla Jírová

Instruktorka lanového centra, lesní pedagogika, kavárny

Jiří Netopilík

Lanové centrum


© Lázeňské lesy a parky Karlovy Vary, příspěvková organizace. Zřizovatelem je statutární město Karlovy Vary.
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas.
Informace o zpracovávání osobních údajů (GDPR)