Přírodovědný kroužek

Les nabízí zábavu a poznání po celý rok. Zkoumejte přírodu s námi! Každý týden se sejdeme na Svatém Linhartu a vydáme se do lesa, obory se zvěří, k tůním nebo rybařit. Cestou poznáme stromy podle listů i plodů, vyzkoušíme si smýkat hmyz a odlévat stopy zvířat zanechané ve sněhu nebo blátě. Zjistíme také více o hospodaření v lese a rovnou si vyzkoušíme třeba sázení stromků.

V zimě budeme pozorovat ptáky na krmítku. A pokud nám počasí nedovolí pobýt venku, využijeme zázemí proskleného altánu na Linhartu nebo vytápěné galerie. Nepřízeň počasí však nezmaří další bádání. S dětmi otestujeme naučné aplikace a živý svět prozkoumáme pod mikroskopem.

Lektoři

Mgr. Libor Uttl
Mgr. Jiří Kollarov

Věk dětí

Od 2. třídy (podmínkou je, že umí číst) do 13 let

Počet dětí

Maximálně 20

Bližší informace

Kroužek je fyzicky náročný, děti se budou co nejvíce pohybovat v lesním terénu. Je nutné vybavit je pevnou obuví, odolným oblečením a pokrývkou hlavy. Do batohu jim přibalte svačinu a pití, repelent.

Na kroužek chodíme včas, protože hned po příchodu vyrážíme za poznáním a na opozdilce nečekáme. Stejně tak je třeba dodržet přesný čas vyzvedávání dětí.

Za cenné věci a peníze neneseme odpovědnost.

Dodržujeme pravidla slušného chování. S respektem se chováme k ostatním dětem i lektorům.

Adresa: Sovova stezka 504/4, 360 01 Karlovy Vary

Registrace

Vážení rodiče, po přihlášení dítěte vám pošleme mail s potvrzením registrace a platebními podmínkami. Pokud vám potvrzení nepřijde do 14 dnů, ozvěte se prosím na email m.nentvichova@llpkv.cz.


© Lázeňské lesy a parky Karlovy Vary, příspěvková organizace. Zřizovatelem je statutární město Karlovy Vary.
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas.
Informace o zpracovávání osobních údajů (GDPR)