Goethova
vyhlídka

Rozhledna

Nejstarší a nejvýše položená karlovarská vyhlídka

Rozhledna na vrchu Věčného života byla otevřena v roce 1889. V neogotické stavbě se nachází kavárna i rozhledna s výhledem na Krušné Hory, Slavkovský les a Doupovské vrchy.

Více info

Goethova geologická vycházka

Prohlédněte si vzorky hornin z okolí lázeňského města.

Na 3 kilometry dlouhé trase najdete přes 25 vybraných exponátů, které byly kamenicky ošetřeny a vybroušeny. Po cestě jsou rozmístěny v pravidelných rozestupech chronologicky podle stáří vzniku horniny.

Více info

Stezka plná strašidel

Volně přístupná | Okruh je cca na hodinu

Stezku s dvaceti strašidly najdeme v blízkosti Goethovy rozhledny. Lesní bytosti byly navrženy podle českých a německých legend a přírodních dědictví.

Více info

Opékání a grilování

Volně přístupné | Zdarma

U altánu vedle rozhledny je umístěn opékací koš a grilovací kámen. Obojí můžete kdykoliv zdarma využít. K rozdělání ohně použijte třísky, které jsou k dostání v kavárně, nebo si posbírejte dříví v lese.

Více info

Zip-line

Adrenalinový sjezd na kladce po ocelovém laně z Goethovy vyhlídky 150m dlouhou linkou, což z ní dělá jednu z nejdelších v České republice. Maximalní rychlost je až 60 km/h! Instruktor vás vybaví úvazkem, helmou, kladkou a před sjezdem vám dá krátkou instruktáž.

Více info

Kavárna

Odpočiňte si v útulné kavárně, která se nachází přímo v rozhledně. Vychutnejte si šálek výběrové kávy a čerstvě upečeného domácího moučníku a při tom se pokochejte pohledem na okolní lesy.

Více info

Parkování Goethova vyhlídka

Zaparkovat můžete na přírodním parkovišti (16 míst) vzdáleném cca 300 m od vyhlídky. Dále na určených zpevněných plochách podél cest, kromě křižovatek, výhyben, odboček (nutné ponechat průjezd pro hasiče, záchranáře a kamiony se dřevem).

Parkovacích míst v letní sezóně většinou není dostatek. Doporučujeme využít autobusovou dopravu. Nejkratší možností přístupu je vyjít ze zastávky autobusů MHD č. 8 Hůrky asi 1,2 kilometru vzhůru Gogolovou stezkou.

Zip-line

otevírací doba se může dle počasí měnit

So - Ne
11:00 – 18:00

(v případě nepříznivého počasí není zip-line v provozu)

Kavárna a rozhledna

Čt - Pá
11:00 – 18:00
So - Ne
10:00 – 18:00

Vstup na rozhlednu je možný pouze za příznivého počasí.

V případě dotazů nás prosím kontaktujte

Adéla Jírová

Instruktorka lanového centra, lesní pedagogika, kavárny


© Lázeňské lesy a parky Karlovy Vary, příspěvková organizace. Zřizovatelem je statutární město Karlovy Vary.
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas.
Informace o zpracovávání osobních údajů (GDPR)