Hendikepovaní návštěvníci se na Linhart dostanou i po spuštění závorového systému

Publikováno
Hendikepovaní návštěvníci se na Linhart dostanou i po spuštění závorového systému

Areál Svatý Linhart se v průběhu července uzavře pro automobily z důvodu rozšíření klidové zóny a pro zajištění větší bezpečnosti dětí, které sem jezdí za lesní pedagogikou, i návštěvníků lanového centra, obor nebo kavárny. Odstavná plocha pro automobily je zajištěna na území bývalého kamenolomu, 500 metrů od areálu.

Stání automobilů bude zpoplatněno. Pokud zde návštěvníci stráví méně než šest hodin, zaplatí 10 korun za hodinu, při stání v rozmezí šesti až 24 hodin se poplatek navýší na 500 korun. Kamenolom spojuje s areálem pěšina v lese a zároveň je rozšířena krajnice vozovky, která umožní pohodlný výjezd i pro kočárky.

Hendikepovaným návštěvníkům bude umožněn vjezd až nahoru. Automobil ponechají naproti lanového centra, tedy na místě, kde se parkovalo doposud. Pro vjezd však musí mít čipovou kartu, stejnou, která funguje i na závory ve městě. Majitelé čipových karet si je tedy pouze rozšíří, aby fungovaly i pro závory na Linhartu.

Noví zájemci i současní držitelé čipových karet se však musí dostavit osobně na pracoviště Dopravního podniku Karlovy Vary na Dolním nádraží. Návštěvu je třeba předem ohlásit a domluvit si všechny potřebné doklady u vedoucího parkoviště, pana Majora, a to buď telefonicky na čísle 601 131 359 nebo e-mailem major@dpkv.cz.


© Lázeňské lesy a parky Karlovy Vary, příspěvková organizace. Zřizovatelem je statutární město Karlovy Vary.
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas.
Informace o zpracovávání osobních údajů (GDPR)