Lesní pedagogika

Již téměř 20 let se zabýváme prací s dětmi, a to tou nejdostupnější formou – hrou. V současné době se lze domluvit na vzdělávacím programu i pro skupinky dospělých.

Programy lesní pedagogiky

Od semínka po stůl

Jak to chodí při spadnutí semínka do země, jak vypadá jednoletý semenáček, jak vypadá stromek ve věku účastníků a poté jeho pokácení, odvoz na pilu a přes sušárnu cesta k truhlářům, kteří vyrobí třeba stolek.

Za zvířátky do obory

Procházka po oborách, a to mnohdy i se vstupem do obory k jelenům či daňkům. K divočákům bychom nikoho nevzali, oni to jednak nemají moc rádi, a navíc se umí velmi dobře bránit jakýmkoliv vetřelcům. Jelence můžete zahlédnout zatím sporadicky, ještě jsou plaší. Procházku spojujeme s krmením zvěře, abychom zároveň ukázali, čím je vhodné krmit.

Ukaž, co umíš s lesními surovinami

Program pro výtvarníky. Les nabízí nepředstavitelnou škálu materiálu pro zpracování. Nejen dřeva a větví či větviček, ale i listů, šišek, mechů, plodů. Stavíme nejrůznější stavbičky typu domeček pro skřítky, lesní zahrádku, či obrazy.

Lesní hry

Využíváme les a jeho jedinečnost. Hledáme například pět druhů listů nebo tři druhy jehličí, případně další přírodniny. Vyzkoušíme si, jak je pro obyvatele lesa těžké se pohybovat, tak aby je nezaregistroval žádný nepřítel. Chodíme bosí nebo „slepí“, nacházíme strom pouze po hmatu, … prostě využíváme prostoru kolem nás.

Doufám, že jsem vás dostatečně navnadila a pokud nepatříte mezi výše zmíněných 7500, kteří už ví, přijďte.

Veškeré aktivity lze propojit a můžete si vyzkoušet od všeho kousek. Záleží jen a jen na vašem zájmu, a hlavně času, který si pro lesní pedagogiku vyčleníte.

V případě zájmu nás prosím kontaktujte

Adéla Jírová

Instruktorka lanového centra, lesní pedagogika, kavárny


© Lázeňské lesy a parky Karlovy Vary, příspěvková organizace. Zřizovatelem je statutární město Karlovy Vary.
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas.
Informace o zpracovávání osobních údajů (GDPR)