Eklogity jsou masivní horniny nazelenalé barvy, kterou jim dodává minerál omfacit ze skupiny pyroxenů. Dalšími častými minerály jsou granáty, například almandin nebo pyrop. Přítomen bývá i kyanit nebo rutil. Chemickým složením jsou eklogity blízké čedičům, jejichž extrémně vysokotlakou metamorfózou vznikají. Krušnohorské eklogity, jejichž nádhernou ukázkou jsou skály na vrcholu Meluzína, vznikly v extrémních podmínkách při srážce kontinentů během hercynského vrásnění. Odhaduje se, že jejich přeměna se mohla odehrávat až v hloubce 120 km pod povrchem, při teplotách 600 až 950 °C a tlaku 3 až 4 GPa.
Z hornin přítomných na povrchu Země mají eklogity nejvyšší objemovou hmotnost. Balvan o objemu jeden krychlový metr váží přibližně 3,5 tuny. Pro srovnání – v případě čediče je to asi 3 tuny a u žuly 2,75 tuny. Eklogity jsou zároveň velmi pevné a odolné, a právě pro tyto své vlastnosti sloužily pravěkým lidem k výrobě kamenných seker.
Kromě Krušných hor se s nevelkými výchozy eklogitů setkáme ve Slavkovském lese a v Tepelské vrchovině.
Vzorek darovaly Lesy České republiky, s. p. – Oblastní ředitelství západní Čechy.
Zaparkovat můžete na přírodním parkovišti (16 míst) vzdáleném cca 300 m od vyhlídky. Dále na určených zpevněných plochách podél cest, kromě křižovatek, výhyben, odboček (nutné ponechat průjezd pro hasiče, záchranáře a kamiony se dřevem).
Parkovacích míst v letní sezóně většinou není dostatek. Doporučujeme využít autobusovou dopravu. Nejkratší možností přístupu je vyjít ze zastávky autobusů MHD č. 8 Hůrky asi 1,2 kilometru vzhůru Gogolovou stezkou.
Otevírací doba se může dle počasí měnit. V případě nepříznivého počasí není zip-line v provozu
Vstup na rozhlednu je možný pouze za příznivého počasí.