Amfibolit je hornina vzniklá přeměnou tmavých vyvřelých hornin. Přeměna probíhá za středních až vysokých teplot a širokého rozpětí tlaků v hloubkách 10 až 30 km pod povrchem. Jméno horniny je odvozeno od minerálu amfibolu, který spolu s živci – plagioklasy patří mezi její hlavní složky. Právě střídání vrstev světlých živců a tmavého amfibolu dodává amfibolitům páskovaný vzhled. Vystavený vzorek je podle přítomnosti minerálu epidotu označován jako páskovaný epidotický amfibolit.
Doupovské hory jsou známy jako pohoří vytvořené sopečnou činností v polovině třetihor. Existují však místa, kde je možné spatřit i jejich mnohem starší podloží. Dva kilometry jihovýchodně od vesnice Lučiny se na svazích Větrovce na ploše pouhých čtyř hektarů dostávají na povrch amfibolity, eklogity a hadce. Jde o obdobu hornin mariánskolázeňského metabazitového komplexu, které vznikly přeměnou hornin oceánské litosféry při kolizi kontinentů během hercynského vrásnění a jež můžeme v mnohonásobně větším rozsahu pozorovat v oblasti mezi Mariánskými Lázněmi, Prameny a Bochovem.
Vzorek daroval Vojenský újezd Hradiště.
Zaparkovat můžete na přírodním parkovišti (16 míst) vzdáleném cca 300 m od vyhlídky. Dále na určených zpevněných plochách podél cest, kromě křižovatek, výhyben, odboček (nutné ponechat průjezd pro hasiče, záchranáře a kamiony se dřevem).
Parkovacích míst v letní sezóně většinou není dostatek. Doporučujeme využít autobusovou dopravu. Nejkratší možností přístupu je vyjít ze zastávky autobusů MHD č. 8 Hůrky asi 1,2 kilometru vzhůru Gogolovou stezkou.
Otevírací doba se může dle počasí měnit. V případě nepříznivého počasí není zip-line v provozu
Vstup na rozhlednu je možný pouze za příznivého počasí.