Lapillovec je druhotně zpevněná vulkanická, původně úlomkovitá hornina, ve které převažují sopečné úlomky velikosti lapilli (0,2 až 6,4 cm). Sopečné uloženiny s převahou lapilli obvykle vznikají při menších explozích sopek ve vlhkém prostředí, například v mělkém jezeře nebo močálu. Materiál, který sopka vyvrhuje (v tomto případě jde především o drobné i větší útržky lávy) se při kontaktu s vodou rychle ochlazuje, praská a drobí na malé kousky, přičemž nestihne řádně vykrystalovat a ani se nevytvoří bublinky sopečných plynů (vesikuly). Nahromaděné lapilli, tvořící úbočí malého vulkánu Krásného vrchu, byly později stmeleny kalcitem (uhličitan vápenatý) vysráženým z vody do podoby kompaktní černobíle mramorované horniny – lapillovce.
Při pozorném prohlížení lapillovců z Krásného vrchu lze občas objevit kameny, které sem svou barvou a charakterem nepatří. Skutečně je to tak, jsou to tzv. xenolity, tedy doslova „cizí kameny“. V tomto případě zejména kusy žul a podložních jílovců, které sopka při výbuchu vytrhala z podloží.
Lapillovce se kromě Krásného vrchu nacházejí i na různých místech Doupovských hor, například u Valče, Dětaně, Brodců nebo v Rokli u Kadaně.
Vzorek darovala společnost Sedlecký Kaolin, a. s.
Zaparkovat můžete na přírodním parkovišti (16 míst) vzdáleném cca 300 m od vyhlídky. Dále na určených zpevněných plochách podél cest, kromě křižovatek, výhyben, odboček (nutné ponechat průjezd pro hasiče, záchranáře a kamiony se dřevem).
Parkovacích míst v letní sezóně většinou není dostatek. Doporučujeme využít autobusovou dopravu. Nejkratší možností přístupu je vyjít ze zastávky autobusů MHD č. 8 Hůrky asi 1,2 kilometru vzhůru Gogolovou stezkou.
Otevírací doba se může dle počasí měnit. V případě nepříznivého počasí není zip-line v provozu
Vstup na rozhlednu je možný pouze za příznivého počasí.