UPOZORNĚNÍ: Goethova vyhlídka s kavárnou jsou v sobotu 2. března z důvodu nemoci zavřené.

Senioři se mohou zapojit do péče o zeleň

Publikováno
Senioři se mohou zapojit do péče o zeleň

Pro pomocné zahradnické práce, pletí záhonků, sekání s křovinořezem nebo hrabání listí přijmeme zdatné seniory, kteří by se rádi podíleli na péči o zeleň ve městě a údržbě veřejných prostranství.

Zájemcům poskytneme potřebné nářadí a domluvíme místa a čas, kde se mohou zapojit. Práce zahrnují ořez živých plotů a údržbu zelených ploch na sídlištích, osazování záhonků kolem vchodů do panelových domů, úklid veřejných prostranství, ale i výpomoc na akcích, které pořádáme pro veřejnost.

Vybraným zájemcům nabízíme dohodu o provedení práce. Výše odměny bude sjednána individuálně podle objemu a druhu skutečně vykonávané činnosti. Ve spolupráci s aktivními seniory nehledáme jen pracovní sílu, ale hlavně aktivní lidi, kteří nám pomůžou ohlídat, zda je všude ve městě pořádek a zajištěná dostatečná péče o zeleň. Spolupráci podpoříme komunitním setkáváním spojeným s přednáškami nebo školeními a zapojením do řešení podnětů od občanů.

Služba se tak může stát nejen zajímavým přivýdělkem k důchodu, ale také příležitostí k setkávání s dalšími podobně smýšlejícími občany.

Zájemci se mohou ozývat na e-mail: seniori@llpkv.cz, kam uvedou jméno a příjmení, telefon, městskou část a ulici, kde mohou práci vykonávat, případně informaci, zda jsou mobilní a mohou se zapojit i v jiných částech města. Podmínkou spolupráce je aktivní přístup a zájem o dění ve městě.


© Lázeňské lesy a parky Karlovy Vary, příspěvková organizace. Zřizovatelem je statutární město Karlovy Vary.
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas.
Informace o zpracovávání osobních údajů (GDPR)