UPOZORNĚNÍ: Od 25. září do 4. října je uzavřena hřbitovní správa v Drahovicích. K placení pohřbů do země kontaktujte prosím krematorium Růžový vrch.

Párty skončila - účelem expozice je naučit správnému chování v lese

Publikováno
Párty skončila - účelem expozice je naučit správnému chování v lese

Párty skončila je název nové výstavy řezbářských děl, která vznikla během květnového sympozia na Linhartu. V lese ji najdete nedaleko hájovny Diana u obory s divočáky.


Jaký má expozice význam?

Naším úmyslem nebylo pouze přidat něco zajímavého do prostoru lesa, kam se často vydáváte na procházky, ale hlavně nápadnou formou upozornit na to, co nás hodně trápí a co řešíme každý den. A to jsou odpadky v lese a také krmení zvěře v oboře.

Vystavené předměty – stůl, židle, rozbitá láhev, nedopalek cigarety, zmačkaná plechovka nebo sáček – tedy názorně ukazují výsledek „párty“ neukázněných návštěvníků lesa. Ročně v lese posbíráme přibližně 30 tun odpadků, a přesto se to zdá být marná a nikdy nekončící práce.

Rádi bychom návštěvníky naučili dodržovat jednoduché pravidlo: „Co si do lesa přinesete, to si také odneste! Odpadkové koše do lesa umísťovat nebudeme. Představovaly by další navýšení nákladů, a hlavně by narušily přírodní ráz krajiny.

Uhynulý jelen, který je také součástí expozice, má připomenout zákaz krmení zvěře v oboře. Mnozí návštěvníci ho bohužel porušují. A tak dobrý úmysl přilepšit zvěři nebo zabavit děti často končí průjmy, nebo i úhynem zvířat.

Doufáme, že nám vystavené předměty vydrží co nejdéle a nepoškozené. Příští rok bychom k nim totiž rádi doplnili další.


Prosíme proto návštěvníky lesa, aby výstavu neničili a na exponáty nelezli. Děkujeme!


© Lázeňské lesy a parky Karlovy Vary, příspěvková organizace. Zřizovatelem je statutární město Karlovy Vary.
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas.
Informace o zpracovávání osobních údajů (GDPR)