Odpad odvezeme od domu za příznivou cenu

Publikováno
Odpad odvezeme od domu za příznivou cenu

Obyvatelům Karlových Varů nabízíme odvoz velkoobjemového odpadu přímo od domu. Odpadové taxi, jak se služba nazývá, sváží nábytek, koberce, lino, veškeré elektrospotřebiče, papír, krabice, plastové výrobky, sklo a také bioodpad. Stačí zavolat nebo napsat e-mail alespoň 72 hodin před požadovaným termínem a odvoz si rezervovat. Cena je 150 korun za metr krychlový odvezeného odpadu. Náklady za naložení a dopravu odpadu do sběrného dvora hradí město.

 

Zájemci o službu připraví odpad v dohodnutém termínu na místo přístupné pro svozové auto, tedy na chodník poblíž komunikace, a počkají na příjezd taxi. S naložením odpadu pomůžou zaměstnanci. Odpad je třeba roztřídit a velké kusy, například nábytek, rozložit. Odpadové taxi neslouží k odvozu odpadu z podnikatelské činnosti, sanitárních předmětů, nebezpečného a stavebního odpadu (bytové jádro, okna), automobilových dílů, pneumatik a směsného komunálního odpadu.

 

 „Je to alternativa ke svozu objemného odpadu, který organizujeme jednou ročně. V tomto případě nejsou občané odkázáni na pevně stanovený termín a mohou si nechat odpad větších rozměrů odvézt přímo od domu. Smyslem je pomoci občanům, kteří nemají možnost odvézt odpad do sběrného dvora vlastním dopravním prostředkem,“ vysvětluje radní Petr Bursík. Město Karlovy Vary službu podporuje uhrazením dopravy a poplatku za uložení odpadu na sběrném dvoře.


ODPADOVÉ TAXI ODVEZE odpad výhradně z domácností, přímo od domu.

·       nábytek

·       koberce, PVC lino

·       veškeré elektrospotřebiče

·       papír, krabice, plastové výrobky, sklo

 

ODPADOVÉ TAXI NEODVEZE

·       podnikatelský odpad, sanitární předměty

·       nebezpečný odpad

·       směsný komunální odpad

·       stavební odpad (bytové jádro, okna)

·       automobilové díly včetně pneumatik (použité pneumatiky lze odevzdávat i u prodejců a v pneuservisech)

·       bioodpad (bioodpad je možné uložit zdarma v kompostárně. Větve a kmeny lze odvézt na Expediční sklad Březová)

 

CENA svozu odpadu činí 150 korun za 1 metr krychlový. Hradí se v hotovosti nebo kartou řidiči vozidla před naložením odpadu na místě.

 

ODPADOVÉ TAXI OBJEDNÁVEJTE minimálně 72 hodin před požadovaným termínem odvozu, vždy od pondělí do pátku mezi 7:30 - 14:30.

 

Kontakt

Luboš Černý - 725 363 800


© Lázeňské lesy a parky Karlovy Vary, příspěvková organizace. Zřizovatelem je statutární město Karlovy Vary.
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas.
Informace o zpracovávání osobních údajů (GDPR)