UPOZORNĚNÍ: Goethova vyhlídka s kavárnou jsou v sobotu 2. března z důvodu nemoci zavřené.

Během jara přibylo na Linhartu a v jeho okolí několik atrakcí

Publikováno
Během jara přibylo na Linhartu a v jeho okolí několik atrakcí

Návštěvníkům lesů jsme chtěli více otevřít a zpříjemnit vstupní prostor do areálu na Linhartu. Dříve byl rybníček s vodotryskem schovaný za plotem a jeho okolí nebylo upravené. Oplocení kolem vodní plochy jsme proto zrušili a truhláři zde vyrobili lavičky a odpočívadla pro dospělé a přechodové lávky pro pobavení dětí. Celý odpočinkový areál se tím rozšířil, a navíc zde vznikl důstojný vstup k budově kavárny a ředitelství Lázeňských lesů a parků.

Příchozím klademe na srdce, aby si přečetli a respektovali uvedená pravidla a v odpočinkové zóně dbali na bezpečí svoje a svých dětí. V rybníčku obnovíme chov ryb, není tedy určen ke koupání lidí, ani psů.

V květnu proběhlo na Linhartu řezbářské sympozium. Šest řezbářů zde tři dny intenzivně pracovalo na výrobě nových exponátů z kmene dubu, který jsme v loňském roce zachraňovali z řeky Ohře. Z jedné části kmene tak vzniklo posezení, které jsme usadili u Goethovy rozhledny. Druhý opracovaný kmen doplnil expozici obřího stolu a židlí u hájovny Diana. Z jeho kořenů vzniklo orlí hnízdo s vejci.

Na hladinu nových tůní nad Mánesem jsme spustili vor. Pohyb na něm je možný díky lanu uchycenému na protilehlých březích vodní plochy. Několikrát se však stalo, že byl vor převrácený. Je tedy třeba plout opatrně a udržovat rovnováhu. Zároveň se nesmí přetížit – je určený pro dvě děti nebo jedno dítě v doprovodu dospělého. Přejeme krásné léto v lázeňských lesích!


© Lázeňské lesy a parky Karlovy Vary, příspěvková organizace. Zřizovatelem je statutární město Karlovy Vary.
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas.
Informace o zpracovávání osobních údajů (GDPR)