Sopečná struska je hornina určená spíše svou strukturou než svým mineralogickým složením. Vzniká při erupci, kdy se z magmatu vlivem poklesu tlaku odmísí sopečný plyn a způsobí zpěnění lávy a také její roztrhání. Strusky bývají sypké, někdy se však mohou dopadající kusy částečně spékat a vytvářet větší bloky. Čerstvé sopečné strusky mívají ostrohranný členitý povrch a bývají velmi porézní – obsahují velké množství dutin. Podle složení lze strusku z Komorní hůrky označit jako olivinicko-sodalitický melilitit.
Komorní a Železná hůrka na Chebsku představují vůbec nejmladší projevy sopečné aktivity v Čechách. Jejich stáří je odhadováno na méně než 0,5 mil. let a v obou případech se jedná o vulkány s převážně strombolským typem erupce.
Komorní hůrka sehrála historickou úlohu ve vývoji geologického myšlení. Díky ražbě experimentální průzkumné štoly k jícnu vulkánu zde byl definitivně ukončen vědecký spor mezi tzv. neptunisty a plutonisty. Neptunisté věřili, že sopky jsou produktem podzemních požárů uhelných slojí. Plutonisté zastávali názor, že sopky vznikají výronem kapalných hornin z hlubin Země.
Vzorek darovala Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, Správa CHKO Slavkovský les.
Zaparkovat můžete na přírodním parkovišti (16 míst) vzdáleném cca 300 m od vyhlídky. Dále na určených zpevněných plochách podél cest, kromě křižovatek, výhyben, odboček (nutné ponechat průjezd pro hasiče, záchranáře a kamiony se dřevem).
Parkovacích míst v letní sezóně většinou není dostatek. Doporučujeme využít autobusovou dopravu. Nejkratší možností přístupu je vyjít ze zastávky autobusů MHD č. 8 Hůrky asi 1,2 kilometru vzhůru Gogolovou stezkou.
Otevírací doba se může dle počasí měnit. V případě nepříznivého počasí není zip-line v provozu
Vstup na rozhlednu je možný pouze za příznivého počasí.