Fylit je hornina nápadná svým hedvábným, stříbřitým, někdy až nazlátlým leskem. Je to způsobeno vysokým obsahem slídy, sericitu, což je drobnozrnná odrůda známé světlé slídy, muskovitu. Zelenavý nádech dodává minerál chlorit. Významně je zastoupen také křemen a tmavá slída, biotit. Druhou nápadnou vlastností fylitů je jejich jemnozrnná, tence břidličnatá struktura. Fylity se proto dobře štípou na desky a bývají využívány jako dlažba, obklady, nebo dokonce střešní krytina.
Fylity vznikají regionální metamorfózou usazených jílových nebo jílovoprachových hornin – jílovců a břidlic. Teplota i tlak během přeměny jsou mírné, při jejich zvýšení se z původních hornin namísto fylitů stávají svory, ruly, až migmatity.
Fylity se hojně vyskytují v okolí Hranic u Aše, Chebu či Kraslic. Krásnou ukázkou fylitů jsou známé Holubí skály u samoty Český mlýn nedaleko Potůčků. Fylity a svorové fylity tvoří skalní podloží i na jihovýchodě Karlovarského kraje u Žlutic a Chyše.
Vzorek darovaly Lesy České republiky, s. p. – Oblastní ředitelství západní Čechy.
Zaparkovat můžete na přírodním parkovišti (16 míst) vzdáleném cca 300 m od vyhlídky. Dále na určených zpevněných plochách podél cest, kromě křižovatek, výhyben, odboček (nutné ponechat průjezd pro hasiče, záchranáře a kamiony se dřevem).
Parkovacích míst v letní sezóně většinou není dostatek. Doporučujeme využít autobusovou dopravu. Nejkratší možností přístupu je vyjít ze zastávky autobusů MHD č. 8 Hůrky asi 1,2 kilometru vzhůru Gogolovou stezkou.
Otevírací doba se může dle počasí měnit. V případě nepříznivého počasí není zip-line v provozu
Vstup na rozhlednu je možný pouze za příznivého počasí.