Výstava fotografií přírody je k vidění v galerii na Linhartu

Publikováno
Výstava fotografií přírody je k vidění v galerii na Linhartu

Každý den během otevírací doby kavárny můžete zhlédnout výstavu s názvem Podmanivá příroda. Jejím autorem je Jiří Kubla.

Fotograf Jiří Kubla žije v Karlových Varech. Již od dětství chodil do přírody se svým dědou. Později sám pozoroval přírodu a zvířata. Fotografování přírody se věnuje již 11 let.

• Snaží se fotit s veškerým respektem k přírodě. Někdy stačí jen být a pozorovat to, co se děje okolo. Jiří Kubla fotí na lokalitách v okolí, jako je Slavkovský les, Stanovice, Dražov, Kynšperk, rád též navštěvuje karlovarské lázeňské lesy.

• Fotografování vnímá a užívá si jako příjemné chvilky, kdy se může stát součástí přírody a pozorovat to, co se v ní odehrává.

Občas se vydává na delší cesty za focením. Rád fotografuje v okolí Mutěnic či v Bílých Karpatech. Letos navštívil Maďarsko a Finsko, kde pořídil zajímavé fotografie přírody a zvířat.


• Při focení používá různé maskování, fotostany a pevné kryty. Fotí technikou Canon, zpočátku Canon 60 D, později 7 D MARK II a nyní využívá Canon R6 a objektiv sigmu sport 150–600.


Kavárna je otevřena ve všední dny od 11 do 17 hodin a o víkendu od 10 do 17 hodin.© Lázeňské lesy a parky Karlovy Vary, příspěvková organizace. Zřizovatelem je statutární město Karlovy Vary.
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas.
Informace o zpracovávání osobních údajů (GDPR)