Tisková zpráva - Lávku na cyklostezce z Rybář do Staré Role čeká rekonstrukce

Publikováno
Tisková zpráva - Lávku na cyklostezce z Rybář do Staré Role čeká rekonstrukce

Dřevěná lávka na cyklostezce mezi Třeboňskou ulicí v Rybářích a vlakovým nádražím ve Staré Roli v Karlových Varech projde kompletní rekonstrukcí. Vzhledem k rozsahu prací bude můstek úplně uzavřený. Rekonstrukce bude zahájena v pondělí 13. března a dokončena nejpozději na konci dubna. Na neprůjezdnost stezky již cyklisty a chodce upozorňuje dopravní značení.

 

„Konec dubna je nejzazší termín dokončení rekonstrukce, pokud by panovaly výrazně nepříznivé klimatické podmínky. Celou dřevěnou mostovku a zábradlí necháme vyměnit, ocelovou konstrukci očistíme a opatříme novým nástřikem,“ vysvětluje radní města Karlovy Vary Petr Bursík.

 

Rekonstrukce lávky se ujme městská organizace Lázeňské lesy a parky Karlovy Vary, která použije vlastní materiál.

 

„Na vaznice použijeme smrkové dřevo, pochozí prkna lávky budou vyrobena z modřínu. Po dobu rekonstrukce bude v místě lávky vytvořen i provizorní přechod přes potok z kmenů pokácených stromů. Přechod ale bude možné použít jen na vlastní nebezpečí, rozhodně nebude vhodný pro jízdu na kole či s kočárkem,“ dodává ředitel Lázeňských lesů a parků Karlovy Vary Stanislav Dvořák.

Helena Kyselá, tisková mluvčí Magistrátu města Karlovy Vary


© Lázeňské lesy a parky Karlovy Vary, příspěvková organizace. Zřizovatelem je statutární město Karlovy Vary.
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas.