UPOZORNĚNÍ: Goethova vyhlídka s kavárnou jsou v sobotu 2. března z důvodu nemoci zavřené.

Jarní kynologická akce zaujme milovníky psů i aktivní myslivce

Publikováno
Jarní kynologická akce zaujme milovníky psů i aktivní myslivce

Jarní svod loveckých psů a Den kynologie se uskuteční v sobotu 20. dubna na Svatém Linhartu. Přednášky a ukázky začnou v 9 hodin a dozvíte se na nich o největších rizicích, která psům hrozí v přírodě, jejich ochraně a jak jim pomoci při úrazu. Členové Záchranné kynologické brigády Karlovarského kraje ukáží postup při vyhledávání zraněných a policisté předvedou, jak psi pomáhají při vyhledávání drog nebo zadržení pachatele.

Jarní svod loveckých psů je důležitou událostí pro majitele loveckých plemen, kteří chtějí se svým svěřencem dále pracovat, jezdit na výstavy nebo ho zařadit do chovu. Na jarním svodu získají první informaci o vývoji psa a jeho vhodnosti pro uchovnění. Přihlášeni mohou být psi od 6 měsíců.

Posouzení exteriéru přihlášených psů se ujme Jana Šmídová, rozhodčí pro posuzování exteriéru loveckých plemen. Psi budou hodnoceni podle kategorií Mezinárodní kynologické federace a výklad bude doplněn o charakteristiku a využití jednotlivých loveckých plemen.

Více informací a přihlášky získají zájemci na webových stránkách Okresního mysliveckého spolku Karlovy Vary (www.oms-karlovyvary.cz) nebo na e-mailu jednatele spolku, pana Milana Kottka (oms@oms-karlovyvary.cz), případně na telefonním čísle jednatele 602 100 669.

 

Lovečtí psi ukáží práci v terénu, společenská plemena zatancují

Během dalších bodů programu se přesvědčíme, že dobrý nos mají jak lovečtí psi, tak ti „pokojoví“. Myslivci ukáží dohledávku a přinášení aportu. Společenská plemena se předvedou při hledání ztracených předmětů a v disciplíně dog-dancing.

Na Linhartu si během Dne kynologie vyzkoušíme také laserovou střelnici. Otevřená bude kavárna, lanové centrum a k dispozici budou koše s ohněm a buřty na opečení. Program ukončíme ve 15 hodin. Vstup na akci je zdarma a doprovodný program je přístupný široké veřejnosti.


Harmonogram akce

Svod psů 9–11 hod

Výstava trofejí 9–15 hod


  • Laserová střelnice – galerie, 9:00 – 12:30, 13:30 – 15:00
  • Záchranná kynologická brigáda – poslušnost, vyhledávání, 11:00 – 12:00 hod
  • Nosework, dog dancing 12:00 – 12:30
  • Přednáška o bezpečnosti psů v přírodě, jejich ochraně a první pomoci 12:30 – 13:30
  • Ukázka loveckých psů – aport, vlečky 13:00 – 13:30
  • Policejní psovodi – vyhledávání drog, zadržení pachatele 13:30 – 14:30

© Lázeňské lesy a parky Karlovy Vary, příspěvková organizace. Zřizovatelem je statutární město Karlovy Vary.
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas.
Informace o zpracovávání osobních údajů (GDPR)