UPOZORNĚNÍ: Goethova vyhlídka s kavárnou jsou v sobotu 2. března z důvodu nemoci zavřené.

Druhý květnový víkend na Linhartu si užijí dospělí i děti

Publikováno
Druhý květnový víkend na Linhartu si užijí dospělí i děti

Do zpracování 1,5 metru silných kmenů dubů se pustí šest řezbářů. Výsledkem třídenního Řezbářského sympozia budou další exponáty zajímavé na pohled, ale i pro pobavení návštěvníků lázeňských lesů. Řezbáři s motorovými pilami budou pracovat od pátku 12. do neděle 14. května na parkovišti, naproti lanového centra na Linhartu. V sobotu 13. května obohatí sympozium doprovodný program určený jak dospělým návštěvníkům, tak rodinám s dětmi.

Zájemci o dění v lese se dozvědí o způsobu hospodaření v přírodní rezervaci Karlův hvozd během povídání a zahájení výstavy od 14 hodin. Venkovní fotografická výstava bude umístěna v areálu svatý Linhart, u proskleného altánu. Představíme blíže, proč a za jakých podmínek v rezervaci těžíme, co se děje s pokácenými stromy, jak bude hvozd vypadat za 30 let nebo jak se zde mají chovat návštěvníci.

V 15 hod se autobusem přesuneme na exkurzi k nedalekému Ovčímu rybníku (50.2156133N, 12.8443542E). Představíme tu projekt revitalizace starého vodního díla i vznik nových tůní v lázeňských lesích. Zároveň si ukážeme, s jakými živočichy se můžeme v místních vodách setkat. Zájemci o účast na exkurzi se musí registrovat do 5. května na e-mailu nentvichova@llpkv.cz z důvodu omezené kapacity dopravy. Neregistrovaní účastníci se mohou k přednášce připojit přímo u Ovčího rybníka.

 

Vyrábění z přírodnin, stezka lesem a krmení zvěře čeká na rodiny s dětmi

Malí návštěvníci se můžou těšit na vyrábění z přírodnin, stezku lesem s úkoly a krmení zvěře v oboře. Cesta lesem protkaná úkoly se stala velmi populární. Oblíbenou trasou z Linhartu, kolem Dubu Karla IV. a Rybářské bašty a Doubské chaty vás proto povedeme i nyní, ale její náplň bude úplně nová. Na stezce potrápíme hlavu i tělo, ale výsledkem bude hlubší seznámení s přírodou i děním v lese. Na konci čeká účastníky vyrábění z přírodních materiálů a zapojit se mohou také do losování o zajímavé ceny. Stezku připravuje ve spolupráci s Infocentrem města Karlovy Vary.

Ve 14:30 se otevře brána obory jelenů sika a návštěvníci budou mít možnost vidět zvěř zblízka a také jí dát nějaké dobroty. Se zábavnými úkoly se k nám připojí Dopravní podnik Karlovy Vary, který zajistí i autobusovou dopravu na akci.

Díky finanční podpoře Nadace města Karlovy Vary a Karlovarského kraje je vstup zdarma.

Akce probíhá v rámci celorepublikového Dne otevřených lesů, který koordinuje Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů a běží pod záštitou ministra zemědělství Zdeňka Nekuly.

 

Program - Svatý Linhart

Řezbářské sympozium

12. – 14. května

  • pá, so 9–18 hod
  • ne 9–12 hod

 

Den otevřených lesů

13. května

  •  pro děti:

11–16 hod stezka lesem s úkoly, vyrábění z přírodnin

v 15 hod poslední vstup na stezku

14:30 krmení zvěře v oboře

 

  • pro dospělé:

14:00 povídání o přírodní rezervaci Karlův hvozd, představení výstavy

15:00 exkurze k Ovčímu rybníku (odjezd autobusem z Linhartu, zastávka naproti lanového centra) - zájemci, registrujte se prosím na e-mailu nentvichova@llpkv.cz! Neregistrovaní účastníci se sejdou přímo u Ovčího rybníka (50.2156133N, 12.8443542E). Auto je však nutné zaparkovat v kamenolomu u Linhartu (50.2076128N, 12.8378978E).

 

V sobotu 13. května je zajištěna doprava autobusy z Tržnice na Linhart a zpět

odjezdy z Tržnice v 10:30, 14:30 (dále pokračuje na exkurzi k Ovčímu rybníku)

odjezdy z Linhartu 14:00 a 16:30 (zastávka naproti lanového centra)

 

Akci finančně podpořila Nadace města Karlovy Vary a Karlovarský kraj.